Tak už se zase všichni těšíme až se sejdem při hraní deskových her. Vyzkoušíme si nějaké nové hry i zahrajeme naše stáré známe oblíbené kousky. Další informace dodám co nejdříve.

Jiří Pavela

Hraní v těchto měsících jednoznačně ovládli dvě hry: Mare Nostrum a Ticket to Ride.

Ve válečné strategii Mare Nostrum dosáhli kluci obrovského pokroku a nabráním zkušeností tak boj o nadvládu středomoří připomínal šachovou partii. Každá chybička byla potrestána útokem, ztrátou území či vojáků. V posledních hrách pak už bylo téměř nemožné hru vyhrát a dohrát - každý z hráčů si dával obrovský pozor, aby neudělal chybu.

Budovateslká železničná hra Ticket to Ride (Zug um Zug) pak znamenala velké budovatelské souboje ve výstavbě železnice ať už v Evropě nebo i Americe. Ameriku kluci brzo zavrhli pro její jednoduchost a tak jsme cestovali Evropou. Brzy si také kluci dokázali zapamatovat jednotlivé nejdelší trasy a došlo i k tomu, že se snažili navzájem zablokovat své cesty. S počtem odehraných partií pak stoupl počet velmi vyrovnaným výsledkům, kdy o vítězství opravdu rozhodla jen ta trocha štěstí, která ve hře je zastoupena.

Pro odlehčení jsme si pak na závěr dali karetní Bobří bandu.

 

 

 

 

Ve čtvrtek o velikonočních prázdninách vyjímečně nehrajeme. Hrajeme ale ve středu carrom v kvartě od 16,00 hod. Pokud budete chtít vyzkoušet - přijďte se podívat. Více o carromu v samostatném oddíle.