Něco málo úvodních informací o carromu...
Carrom je hra pro dva či čtyři hráče. Podobá se kulečníku, hraje se na dřevěn é desce, namísto koulí se používají dřevěné kameny, které se hráči snaží pomocí tzv. strikeru cvrnkáním dostat do kapes v rozích.

Původ carromu není zcela jasný. Je pravděpodobné, že vznikl v Indii, či ho tam přivezli Britové. Co je však dnes jisté, že za posledních sto let se carrom rozšířil po celém indickém subkontinentu a už padesát let si získává čím dál tím větší oblibu v Evropě a Americe díky imigrantům z Indie, Pákistánu, Bangladéše a Srí Lanky, a také díky cestovatelům, kteří si tuto hru zamilovali na cestách. Hra samotná má mnoho variant, ale dnes se většina místních i celonárodních turnajů hraje podle pravidel sestavených Mezinárodní Carromovou Federací, která byla založena roku 1988.

Na gymnáziu ji hrajeme od roku 2013 a jsme většinou členové České carromové asociace. Ve svých řadách máme vícemistry ČR, nejlepší juniorky v ČR, úspěšné reprezentanty na mistrovství Evropy a řady dalších turnajů v ČR a Polsku.