Vytisknout
Kategorie: Úvod
Zobrazeno: 2069

Vítejte na stránkách klubu deskových her při Gymnáziu Letohrad.

 

S deskovkami začínáme 12.9.2019 od 15,15.

První schůzka ke Carromu bude již 18.9. (viz. menu Carrom)

 

 

Hrajeme si každý čtvrtek od 15,15 v oktávě.

Aktuální informace, co jsme hráli, budeme hrát + fotky z hraní najdete v sekci Novinky.

Hrajeme každý čtvrtek od  15,15 hod. do cca 17:45 hod. Scházíme se ve třídě oktáva a naši herní skupinku tvoří žáci všech ročníků školy.

Náš klub již funguje 8 let  a máme ve svých řadách členy, kteří chodí pravidelně, ale i občasné návštěvníky. Hrajeme hry, které sami vlastníme nebo které si půjčujeme z knihoven, přinesou je sami studenti nebo je i zapůjčí někdo z profesorského sboru. Přivítáme každého hráče, který si chce zahrát či vyzkoušet naše hry nebo si jen zahrát s někým jiným hry, které hraje doma. Dokážeme také poradit s pravidly složitějších her, taktikou, správnou cestou k vítězství atp.

Klub aktuálně vede Jiří Pavela - mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., pravidelný účastník akce Deskohraní v Praze a organizátor carromu v Letohradě.  Další dotazy přímo na gymnáziu odpoví v oktávě Míša Pavelová, která mi s vedením klubu pomáhá. O carromu vám také zasvěceně pohovoří Matěj Bednář, Aleš a Jakub Müllerovi a další....

Mezi naše nejoblíbenější hry patří: (řazeno abecedně)

Bang - karetní hra z divokého západu, včetně rozšíření, nových postav, předmětů.

Carcassone - máme i verzi Lovci a sběrači.

Dixit - jedna z nejpopulárnějších her poslední doby. Kdo nehrál, jakoby neexistoval. Máme i rozšíření.

EVO - reedice starší oblíbené hry z prvohor, krásně graficky zpracovaná pro 2-5 hráčů o přežití (vyvražďování) dinosaurů v různých typech terénu.  

Mare Nostrum - válečná strategie, plná intrik, obchodování a bojů o středozemí.

Milostný dopis - karetní hříčka s odhalováním identit hráče aneb i 16 karet stačí k dobré zábavě. Studenti sami vymysleli další karty a jejich aplikaci.

Ticket to Ride - aneb vláčky kam se podíváš a jezdíme si po Evropě a Americe

Tokaido - krásná zenová cesta pobřežím Japonska s výhledy na moře, hory, pláže a koupající se opice. Poslední vždy hraje!

The Resistance: Avalon - hra na hraní rolí, přesvědčování, blafování. Na začátku si každý hráč vylosuje roli - dobrých rytířů krále Artuše nebo zlých nepřátel příznivců kouzelnice Morgany. Obě skupiny se snaží přesvědčováním, blafováním či logickou dedukcí vytvořit se ze svých spojenců výpravu, kterou   v případě dobra chtějí správně dokončit a v případě zla sabotovat.

Můžeme si však také zahrát Alhambru, Afriku,Asaru, Bobří bandu, Dobu kamenou, Elfenland, Giants, Grand Cru, Giants, Haciendu, Javu, Keltis, Kubu, Maka Banu, Monopoly, Osadníky z katanu, Poštovního kurýra, Sabotéra + rozšíření, Syllu, Šestka bere, Stanice Paranoia,Takenoko + rozšíření Tikal, Timeline, Ubongo, Ubongo Extrém  a jiné.

Největší fanoušci pak se mnou hrají i občas v neděli s členy deskového klubu z Ústí nad Orlicí hry kdy 3 hodiny hraní jsou absolutní minimum. (Hry Civilizace, Earth Reborn, Eclipse, Gaia Project atp.)